تبلیغات
فراخبر - عوامل تشكیل دهنده فتنه 88
فراخبر
سیاسی ، اجتماعی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

عوامل تشكیل دهنده فتنه 88

 جریان فتنه جریان باطلی بود كه مبنایش گفته‌هایی بود كه صحت نداشت اما منافقین ، جریان بیگانه و قدرت طلب دست به دست هم دادند تا ضربه‌ای را وارد كنند اما این ضربه نه تنها نفعی برای آنها نداشت، بلكه بالعكس به ضرر آنها تمام شد.

به گزارش فارس، رو ح الله حسینیان در نشست تخصصی بررسی و تبیین حماسه نهم دی در مركز مطالعات وزارت كشور گفت: جریان فتنه جریان باطلی بود كه مبنایش گفته‌هایی بود كه صحت نداشت اما منافقین ، جریان بیگانه و قدرت طلب دست به دست هم دادند تا ضربه‌ای را وارد كنند اما این ضربه نه تنها نفعی برای آنها نداشت، بلكه بالعكس به ضرر آنها تمام شد.

وی افزود: در قرآن نظریه‌ای است كه مجموعه آیات این را می‌گویند كه منافقین یعنی كسانی كه ایمان واقعی به اسلام نیاورده اند بلكه در اثر قدرت اسلام، تسلیم شده‌اند و تنها اظهار به اسلام می‌كنند، با دشمن خارجی یا دشمن ایدئولوژیك یعنی آنهائی كه بیگانه هستند و رسماً علیه مكتب الهی موضع‌گیری می‌كنند و قدرت طلبان دنیاگرا دست به دست هم می‌دهند و با یك شعار ظاهر پسند اما باطل، فتنه‌ای را علیه انقلاب حق ایجاد می‌كنند.

رئیس مركز اسناد انقلاب اسلامی با بیان اینكه ما 3 فتنه مارقین، ناكثین و قاسطین را مورد بررسی قرار داده ایم ادامه داد:ما می‌بینیم در این سه فتنه منافقین،‌دنیاطلبان و عوامل خارجی با انتخاب یك شعار انحرافی وارد صحنه شدند.

این نماینده مجلس افزود:در فتنه 88 هم درست ما همین عوامل چندگانه را می‌بینیم. یكی منافقین ؛ یعنی كسانی كه اعتقادی به اسلام ندارند كه آنها از تیپ كیان هستند مثل سروش، كدیور، تاج‌زاده و حجاریان كه بنیانگذاران كیان بوده‌اند و قرارشان این بود كه از اسلام یك گرایش لیبرالیستی ارائه دهند یعنی اندیشه لیبرالیستی را بر اسلام تحمیل كنند. جالب است كه منافقین هم كه در مقابل حضرت علی (ع) موضع‌گیری می‌كنند و دست به فتنه می‌زنند با همین نام و خصوصیت ذكر شده اند.

وی با بیان اینكه مكتب كیان حتی ریشه فتنه 18 تیر 1378 هم بود افزود: این منافقین به اضافه قدرت طلبانی كه هوای حكومت در سر داشتند به قول قرآن از روی حسادت آمدند و با منافقین وحدت ایجاد كردند. دست به دست هم دادند و دشمن ایدئولوژیك یعنی خارجیان و بیگانگانی هم كه با تمام توان مالی و رسانه‌ ای با آنها همراه شدند.

روح الله حسینیان گفت: من از وزارت اطلاعات لیستی تهیه كرده ام و ارائه می‌دهم كه نشان می‌دهد فتنه از سال 87 تا پایان 88 طی دو سال مبالغ هنگفتی از بنیادهای وابسته به غرب مانند سورس پول گرفته اند و برای تلویزیون‌های فارسی زبان ضد انقلاب و عوامل فتنه خرج كرده اند.

وی افزود:این سوال كه حالا بحث روی این است كه چرا این فتنه با این عظمت با سرعت رو به افول نهاد داستانش هم به قول قرآن استدراج در افول كاملاً مشخص است. یعنی در روز قدس آمدند یك راهپیمائی كردند یك مقدار خودشان را نشان دادند شعار نه غزه نه لبنان این اولین تیشه ای بود كه به ریشه خودشان زدند. در روز 13 آبان باز با شعارهائی كه انتخاب كردند و فتنه‌هائی كه در اطراف تهران كردند خودشان را نشان دادند و در روز عاشورا دیگر مشكل آنها اساسی‌تر شد و با یك كار احمقانه مرگ خودشان را اعلام كردند. در روز نهم دی و بعد هم در تأیید نهم دی، در 22 بهمن این فتنه افول كرد.

این نماینده مجلس افزود:از نظر من این جریان فتنه اولا یكی از الطاف جلیه الهی بود نه خفیه زیرا كه آدمهای كور هم این لطف را می‌توانند ببینند؛ در این جریان مردم قدرت خودشان را به رخ جهان كشیدند و مردمی كه احساس بیگانگی با نظام می كردند و خیلی دغدغه و نگرانی نداشتند به صحنه آمدند و از انقلاب و رهبری حمایت كردند.

روح الله حسینیان گفت: وقتی در جریان دوم خرداد من داد و فریاد می‌كردم ، می گفتم ما مشكلمان با آقای خاتمی مشكل فكری و مبنایی است اینها اعتقاد به اسلام ندارند اینها در مقابل لیبرالیسم شیفتگی دارند.

وی افزود: اینها سعی می كنند یك لباس لیبرالیستی تن اسلام بكنند یا رنگ اسلامی به لباس لیبرالیستها بزنند، خیلی‌ از شخصیتهای بزرگ و علما اعتراض می‌كردند كه نه اینطور نیست و شما بدبین هستید، ولی در این جریان خیلی‌ها متوجه شدند، خیلی ها فهمیدند بحث اساسی ما دو تفكر و دو مبنای فكری است كه با یكدیگر در نزاع و ستیز واقع شده اند.

رئیس مركز اسناد انقلاب اسلامی گفت: به نظر من واقعاً بعد از جریان فتنه یك انقلاب فرهنگی ایجاد شد. قبل از جریان فتنه شما اگر اینترنت را جستجو می‌كردید در باره افرادی كه مبنای انحرافات بودند می‌دیدید 90 درصد مقالات به نفع آنها بود ولی حالا به ضرر آنها شده است.

نشست های تخصصی بررسی و تبیین حماسه نهم دیروز در مركز مطالعات وزارت كشور برگزار است.

درباره وبلاگ

اخبار مهم و سیاسی روز
مدیر وبلاگ : غلام مهدی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان