تبلیغات
فراخبر - مهدی هاشمی: دارم تو آکسفورد دکترا می گیرم
فراخبر
سیاسی ، اجتماعی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مهدی هاشمی: دارم تو آکسفورد دکترا می گیرم

محاکمه من، محاکمه پدر مظلومم است!

مهدی هاشمی: دارم تو آکسفورد دکترا می گیرم
محاکمه من، محاکمه پدر مظلومم است!
یك متهم پولشویی و فتنه انگیزی می گوید مشغول گذراندن دوره دكترا در دانشگاه آكسفورد انگلیس است و تنها به شرطی برای پاسخگویی به اتهاماتش به ایران برمی گردد كه «دادگاه مستقل» باشد!
مهدی هاشمی در نامه ای كه سایت های اینترنتی منتشر كرده اند ادعا می كند احضار وی برای رسیدگی به اتهامات عدیده اش شخص وی نیست «بلكه هدف، پدر مظلوم من است»! او همچنین خود را جانباز شیمیایی معرفی كرده و نوشته است: از زمانی كه چشم باز كرده ایم تا امروز در معرض آسیب های ناشی از مبارزات خانواده (!) و آثار تصمیمات دشمن شكن بوده ایم.

مهدی هاشمی همچنین خطاب به محسنی اژه ای دادستان كل كشور نوشته است: علی رغم مسئولیت نظارت بر دانشگاه های آزاد خارج از كشور، مشغول تحصیل در دانشگاه آكسفورد هم هستم كه برای تهیه پایان نامه دكترایم می باشد، آماده حضور در محكمه می باشم و شرط های من را هم می دانید كه هیچ درخواست غیرقانونی در آن نیست. مهمترین آنها دادگاه مستقل و مصون از تحمیل نیروهای امنیتی با همه حقوق دادگاه و متهم ونیز توجه به شكایات متهم است.

وی در عین حال ادعا كرد احضاریه ای كه برای وی صادر شده قانونی نبوده است. سخنگوی قوه قضائیه اخیراً اعلام كرد اتهامات مهدی هاشمی اعم از مالی و غیرمالی است و منحصر به اغتشاشات پس از انتخابات نمی شود. پولشویی میلیاردی، سوءاستفاده از اموال دانشگاه آزاد برای فعالیت های غیرقانونی، راه اندازی سایت ضد انقلابی، تولید و انتشار شایعه علیه نظام، زمینه سازی برای القای تقلب و ایجاد اغتشاش و... از جمله اتهامات مهدی هاشمی است. اسناد به دست آمده از دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد كه مهدی هاشمی ریاست آن را بر عهده داشته به همراه اعترافات مستند برخی متهمان و محكومان دیگر، وسعت تخلفات را بیشتر نشان می دهد و به همین دلیل هم مهدی هاشمی در نامه اخیر خود نسبت به مراجعه ماموران امنیتی به دفتر هیئت امنا و ضبط اسناد ابراز نگرانی كرده است. او در عین حال توضیح نداده كه چگونه می توان با پنهان شدن پشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و هزینه كردن از حیثیت وی، از مسئولیت تخلفات و خیانت به كشور و ملت گریخت و نام خیانت در امانت و سوءاستفاده و پولشویی را «آسیب ناشی از مبارزات خانواده» و «تصمیمات دشمن شكن» گذاشت؟! یا از جایگاه متهم، برای قوه قضائیه تعیین تكلیف كرد كه كدام قاضی و چگونه و در چه حدی به پرونده اتهامات متهم رسیدگی كند!

به یقین اگر اطلاق صفت «مظلوم» برای آقای هاشمی جایز باشد، یكی از آن موقعیت های مجاز، همین مظلوم واقع شدن از جانب مهدی و فائزه هاشمی است كه به انواع فتنه گری ها و سوءاستفاده از موقعیت آلوده شده و در هنگام سخت شدن عرصه، حیثیت پدر را ملكوك ساخته اند و به خاطر همین جفا، پدر را در موضع اتهام قرار داده اند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی چندی پیش در دیدار با اسدالله بادامچیان نماینده تهران و عضو مركزیت حزب مؤتلفه اسلامی درباره مسائل مربوط به فرزندان تصریح كرده بود: «این مسائل خصوصی است و در هیچ جای دنیا چه در حقوق اسلام و دیگر كشورها، پدر را به جای پسر محاكمه نمی كنند، البته بلاتشبیه عرض می كنم امام دهم هم فرزندشان جعفر كذاب بود اما كسی به این دلیل ایشان را مؤاخذه نمی كند

درباره وبلاگ

اخبار مهم و سیاسی روز
مدیر وبلاگ : غلام مهدی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان